juuli 25, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Ettevõtlus

Trükiste tellimine: Miks tasub tulla trükikotta kohale?

Kvaliteetsete trükiste tellimine, trükikoda brandcafe

Maailmas on palju teenuseid ja kaupu, mille ostmiseks ei pea kohale minema, paraku trükiste tellimine ei kuulu nende hulka.  Miks?

  1. Asi lihtne – trükistel on mõõde milleks on eri pindade katsumine, kompamine. Trükikoda pakub kohapeal kümneid, kui mitte tuhandeid materjale välja, milledele sinu planeeritav trükis trükkida. Pooltel neist materjalidest on struktuur ja mahulisus, mida saad tajuda vaid kohapeal kataloogist näidismaterjali katsudes ja käes hoides. Näiteks Rives Tratitional paberil on piki kiudu sellised lainetavad pilukujulised sisse pressitud lohud, mida eelistavad väga paljud sellest hetkest, kui on seda käes hoidnud. Olemas on haamerdatud pinnaga pabereid, mahulisi kohevaid, nagu näiteks akvarellipaberile sarnaseid pabereid, sisse pressitud täketega paberid, sisse pressitud triipude ja lainetega paberid jne. Lisaks on ka plastikud, millel on üks pool sile teine liivapaberi laadne. Seega alles materjali valikule  järgneb värvitooni valik.
  2. Üks oluline järgmine põhjus trükikotta kohale tuleksuks on trükitava materjali paksus. Enamikel juhtudel on materjali paksus toodud ära grammkaaluna, mis ei ütle ka kogenud trükiste tellijatele midagi, sest kataloogis ja sellest tulenevalt pakkumistes toodud grammkaal ei anna edasi trükitava materjali tegelikku paksust( ega mahulisust), sest mõned materjalid on mahulisemad ja teised rohkem kokku pressitud, millest tulenevalt võivad olla sama grammkaaluga materjalid väga erineva käes kogetava paksusega ja ka tugevusega, mida saad kindlaks teha vaid trükikoda külastades.
  3. Lisaks on olemas  võimalus odavamate paberite ja kartongide katmiseks erinevate pinnaviimistlustega laminaatidega. Trükikojad pakuvad minimaalselt matti ja läikivad ning sametise pinnaga katmist. Meie trükikojas, aga sellega ei piirduta, meil on pakkuda lisaks eelmainitutele kraapimiskindlat mattlaminaati ja struktuurseid laminaate, nagu liivapaberi pinnana, hirvenahast pinnana, puidumustri ning linase riide mustriga. Nende taaskord nägemisest jääb ikka väga väheks. Õige otsuse saab teha kohapeal seda taaskord käes hoides.
  4. Ja et asi veel selgemaks teha, siis kahe eelneva punkti liitmisel tekib ju uus põhjus trükikoda külastada – mahulise paberi lamineerimisel tekib uus paksus, mida tasub ka kohapeal meie spetsialistidega konsulteerida. Nimelt võib saada olulist kokkuhoidu paberi paksuse vähendamisega, mille katab lisatav laminaat ja nii oleme kohapeal esiteks leidnud õige materjali koosluse ja sellelt ka kokku hoidnud, kuna veendusime, et valides õhema ja odavama trükimaterjali( sest väiksema grammkaaluga materjal on alati odavam ), aga saavutame endiselt soovitud jäikuse oma tellitavale trükisele. Seega raha kohaletulekust, nagu maast leitud:)
  5. Ja meie trükikoja puhul ei ole sellest ka veel küll, meie trükikoda pakub lisaks eelmainitule kümneid trükiefekte, nagu näiteks 3D lakk, mullilakk, pimedas helendav, rahalambiga loetav turvalakk jne. jne.  Enamikke neid ühendab kahjuks või ka kohaletulnud on maininud, et ka õnneks see, et ka nende üle otsustada saab tegelikus elus vaid neid trükiojas käes hoides. Matt kohtlakk annab mõnusa mati (peenlihvitud ) pinna tunde, mullilakk, nagu nimigi ütleb krobelise mullilise pinna, millega on erinevad disainerid saavutanud soovitult, kas külmunud lume – jää või siis loomanaha  ( konn, krokodill ) mulje. 3D ehk meie uusima efekti puhul saab tellija või disainer luua täieliku ruumiliselt mõjuva ja kombatava pinna vastavalt all olevale trükikujutisele. Siinkohal soovitan tungivalt vaadata meie Tik Tok videosid 3D laki kohta, mis annavad kindlasti rohkem infot edasi, kui piltide vaatamine!

Allikas: Brandcafe via Digituul | Pilt: Shutterstock

Buller Meedia - Sisuturundus, SEO ja linkide ehitamine